Без категорії

Windows 9x. Вікна та дії з ними (практична робота)

1. Відкрийте вікно об’єкта “Мій комп’ютер”. Двічі клацніть над його піктограмою лівою клавішею миші.

2. Розгорніть вікно на весь екран. Для цього клацніть на кнопці

З. Надайте вікну попереднього вигляду

4. Мінімізуйте вікно

5. Розгорніть мінімізоване вікно. Клацніть над кнопкою “Мій комп’ютер” у панелі задач.

6. Закрийте вікно Закрити вікно можна одним з вище описаних способів.

7. Знову відкрийте вікно об’єкта “Мій комп’ютер”. Перепишіть у звіт назви піктограм, що є у вікні.

8. Змініть розміри вікна. Чи є у вікні смуги прокручування? Якщо у вікні видно всі піктограми, то смуг прокручування не буде.

9. Зменшіть розміри вікна, щоб з’явились смуги прокручування.

10. Поекспериментуйте зі смугами прокручування. Перетягуйте бігунці  або клацайте лівою кнопкою миші на кнопках (для вертикального перегляду) тощо.

11. Виберіть найоптимальніший, на вашу думку, розмір вікна.

12. Активізуйте (викличте) контекстне меню робочого поля вікна. Щоб викликати контекстне меню елемента (тут – робочого поля), треба над елементом (тут – над чистим місцем поля) клацнути правою клавішею миші. Розгляньте доступні команди.

13. Розташуйте піктограми (значки) у вікні чотирма способами. Є чотири способи розташування піктограм у вікні: великі значки, МАЛІ, список, таблиця (детально). Виберіть у контекстному меню Вигляд, перейдіть у його підменю і виберіть Великі значки Список. Спостерігайте за змінами у робочому полі.

14.Виконайте пункти 12-13, щоб задати інші три способи розташування піктограм. Розташувавши піктограми у вигляді таблиці (пункт Таблиця) , перепишіть у звіт характеристики (властивості) декількох об’єктів: назву, тип, обсяг.

15. Розташуйте піктограми, вибираючи Великі або Малі значки, але тепер користуйтеся засобами основного меню вікна. Виберіть в основному меню пункт ВИГЛЯД і потрібний підпункт. Яке розташування піктограм Вам більше до вподоби? Якщо піктограм мало, то варто вибирати Великі, а якщо багато, то – Малі (або Список).

16. Увімкніть/вимкніть панель інструментів і рядок статусу вікна. Скористайтеся відповідними командами пункту ВИГЛЯД основного меню. Вмикання/вимикання відбувається шляхом повторного виконання потрібної команди. Діючий режим позначений біля команди меню “пташкою” або кружечком. Націльте на кнопки панелі вказівник миші, отримайте підказку і перепишіть назви кнопок. Яку інформацію містить рядок статусу (див. рис. 12)?

17. Змініть розташування піктограм у вікні перетягуванням.

18. Відкрийте вікно диска С:, або D: або іншого. Дослідіть характеристики диска: обсяг диска, а також обсяг у байтах і відсотках вільного місця на диску. Щоб відкрити вікно диска, двічі клацніть мишею на його піктограмі. Які об’єкти є у вікні? Перепишіть назви трьох папок і двох файлів у звіт. Дослідіть властивості диска за допомогою контекстного меню. Для цього клацніть правою клавішею миші на чистому полі і виберіть пункт Властивості. Занотуйте обсяг диска і закрийте діалогове вікно.

19. Відкрийте будь-яку папку, що є на диску.

20. Відкрийте чотири будь-які папки (можна на різних дисках). Зробіть так, щоб на екрані було декілька вікон. Останнє вікно активне, інші – пасивні. Щоб на екрані було декілька вікон, а не одне останнє вікно, потрібно задати відповідний режим у Windows командами Вигляд = Властивості папки. У Windows 98 розгляньте закладку Загальні, виберіть радіокнопку На основі вибраної настройки, натисніть на кнопку Налаштовування і задайте багатовіконний режим показу папок, а також виберіть Web-стиль чи звичайний стиль користування мишею.

21. Зробіть активними почергово інші вікна.

22. Упорядкуйте вікна на екрані каскадом. Відшукайте вільне місце на панелі задач і клацніть на ньому правою клавішею миші. Якщо вільного місця немає, то спочатку розтягніть вікно панелі задач. Виберіть у контекстному меню пункт Каскадом.

23. Упорядкуйте вікна командою Вікна зверху-донизу, а потім – Зліва-направо. Яке розташування вікон з трьох можливих Вам більше до вподоби?

24. Виберіть розташування вікон каскадом. Зробіть активним вікно “Мій комп’ютер”.

25. Згорніть (мінімізуйте) усі вікна. У контекстному меню панелі задач виконайте команду Згорнути всі.

26. Розгорніть мінімізоване вікно “Мій комп’ютер”. Зменшіть розміри вікна до квадратного вигляду і перетягніть вікно у центр екрана.

27. Закрийте вікно “Мій комп’ютер”.

28. Закрийте усі мінімізовані вікна об’єктів, кнопки яких є на панелі задач.

29. Виконайте налаштовування робочого столу під контролем викладача. Ознайомтеся з закладками діалогового вікна. На чистому місці екрана клацніть правою клавішею миші – отримаєте контекстне меню робочого столу. Виберіть пункт Властивості. Вікно, яке з’явиться, називається діалоговим вікном задання властивостей екрана. Воно має декілька закладок: Фон, Заставка, Оформлення, Web, Плюс або Internet, Параметри {Налаштовування). Виберіть першу закладку і поекспериментуйте з рисунком робочого столу (шпалерами). Вибирайте у списку назву рисунка: Ліс, Хмари, Marble, Leaves, Plus! (клацнувши на ній) і натискайте на кнопки Розмножити та Застосувати. Бажано запам’ятати і відновити стартовий рисунок. Зверніть увагу на наявність кнопки Огляд – за її допомогою можна знайти у файловій системі будь-який графічний файл і створити зовсім нові шпалери. Виберіть другу закладку і поекспериментуйте з екранними заставками: Вічний двигун, Геометричний вальс, Скрізь космос, Об’ємний текст, Біжучий рядок. Задайте час бездіяльності – 1 хв. Обов’язково натисніть на кнопку Параметри і поміняйте пара¬метри, зокрема, працюючи з текстовими заставками, введіть свій текст – деяке ім’я тощо. Зробивши вибір, натисніть на кнопку ОК (з дозволу викладача). Тепер на закладці Оформлення поекспериментуйте з кольорововим оформленням кожного елемента вікна: спочатку розгляньте існуючі схеми: Морська, Рожева, Бузкова, а пізніше поміняйте колір будь-якого елемента, клацнувши над ним і на кнопках вибору кольору для фону, тексту тощо. Змін не фіксуйте – перейдіть на Іншу закладку або натисніть на кнопку ВІДМІНИТИ (не рекомендуємо на навчальних комп’ютерах вносити такі зміни, тому не натискайте на кнопку ОК). На закладці Параметри знайдіть і перепишіть у звіт характе¬ристику роздільної здатності екрана: 640×480 або 800×600 або 1024×768. Високу роздільну здатність використовують під час роботи з графічними програмами, але в інших випадках користуються середньою – тоді значки на екрані більші. (Попередження: не можна міняти роздільну здатність без дозволу викладача). Закрийте вікно настроювання екрана.

З0. Закінчіть роботу. Здайте звіти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *